رزومه شرکت

logo

خانه هوشمند  کاما

مشاوره، طراحی ، اجرا و آموزش سیستم های هوشمند ساختمان

سیستم های امنیتی  و حفاظتی، سیستم های خورشیدی

دفتر مرکزی HDL در استان آذربایجانشرقی

 

۱- مقدمه

مصرف بی رویه انرژی و نیاز روز افزون کشور به صرفه جوئی انرژی در صنعت ساختمان از یک سو، رشد سریع سیستم های ارتباطی و فناوری های نوین و نیاز به استفاده از این سیستم ها در صنعت ساختمان بمنظور افزایش رفاه حال ساکنین از سوی دیگر، سبب شد تا خانه هوشمند کاما با بهره گیری از برندهای معتبر جهانی و در اختیار داشتن نیروی های کـارآزموده و مجرب، فعالیت خود را بعنوان اولین شرکت فعال استان آذربایجانشرقی در زمینه ساختمان های هوشمند از سال ۱۳۹۰ آغاز نماید.

خانه هوشمند کاما با انعقاد قراردادهای همکاری با سایر شرکت های فعال در زمینه اتوماسیون ساختمان سعی نموده است تا گستره وسیعی از محصـولات و خدمات را در اختیار مشتریان خود قرار دهد. از مهمترین اهداف این مجموعه آشنا نمودن مجریان، سازندگان و مالکین ساختمان ها با این تکنولوژی جدید و اشاعه فرهنگ استفاده از این سیستم در سراسر میهن اسلامی است.

عمده فعالیت این مجموعه در قالب آموزش، مشاوره، طراحی، تولید و تامین قطعات و پیاده سازی سیستم های هوشمند ساختمان می باشد. کیفیت در کنار قیمت تمام شده همواره دغدغه کارفرمایان و مشاوران بوده و هست. ما اعتقاد داریم هیچ چیز بی دلیل ارزان نیست. سیاست کلی ما در مرحله اول، ارائه راه حل درست برای حل مساله بوده و پس از آن ارائه قیمت مناسب با توجیه اقتصادی است.

خانه هوشمند  کاما با هدف فعالیت و ارائه خدمات در زمینه هو شمند سازی ساختمان ها و همسو شدن با جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا جهت بهینه سازی مصرف انرژی تاسیس گردیده و فعالیت های این گروه ارائه راهکارهای جامع در زمینه هوشمند سازی ساختمانهای مسکونی، تجاری، اداری، درمانی، مجموعه های فرهنگی، ورزشی و تفریحی، ویلا و هتلها  می باشد. در حال حاضر این شرکت زمینه ای فراهم آورده که با توان اجرایی بالای متخصصین و مهارت یافتگان خود که حاصل تلاش چند ساله و کسب دانش و تجربه مفید در امر هوشمند سازی و همگام ساختن تجهیزات تأسیسات برق ساختمان با مدرن ترین تکنولوژی های روز دنیا و نیاز روز افزون ساختمانها به این تکنولوژی، بستری مناسب جهت مستحکم نمودن هرچه بیشتر روابط با پروژه های متعدد ارگانهای دولتی، شرکتها و ساختمانهای عظیم مسکونی، تجاری و اداری ایجاد نماید.

۲- فعالیت های آموزشی

۲-۱- تجهیز اولین و مجهز ترین کارگاه آموزشی طراحی سیستم های هوشمند ساختمان در کارگاه مرکز مهارت های پیشرفته آموزش فنی و حرفه ای تبریز در سال ۹۲٫

 با توجه به رشد روز افزون سیستم های هوشمند ساختمان و تبدیل این صنعت به یک صنعت با پتانسیل اشتغال بالا ، طرح توجیهی تاسیس کارگاه هوشمند سازی توسط مربی رسمی کارگاه که از سهامدارن و موسسین شرکت کاما می باشد تقدیم مدیر کل محترم آموزش فنی و حرفه ای و کمیته آموزش و پژوهش استان گردید و پس از تصویب دستور احداث کارگاه داده شد. کارگاه در مدت ۴ ماه از سوی متخصصین خانه هوشمند سازی کاما طراحی و اجرا گردیده و در بهمن ۹۲ توسط جناب آقای دکتر پاکزاد معاونت محترم نیروی انسانی و فناوری استانداری افتتاح گردید.

این کارگاه بصورت یک واحد مجهز به سیستم های هوشمند بوده و تمامی امکانات هوشمندسازی اعم از کنترل دما، روشنایی، پرده ها، حریق، سرقت، تردد، دوربین مدار بسته، کنترل تجهیزات IR و آبنما بصورت کاملا عملی به کارآموزان نشان داده      می شود. با توجه به اینکه قبل از تجهیز این کار گاه، از کارگاه های موجود در سراسر کشور بازدید به عمل آمده بود به جرات می توان گفت این کارگاه کامل ترین کارگاه آموزشی هوشمندسازی ساختمان در کشور می باشد. در این کارگاه امکان تدریس پروتکل های BUS ، KNX و ZWAVE وجود دارد. لازم بتوضیح است طرح توسعه این کارگاه توسط شرکت هوشمندسازی کاما در حال تدوین می باشد.

۲-۲- ساخت ست های آموزشیBMS 

در راستای تجهیز کارگاه هوشمندسازی، علاوه بر تجهیز شوروم فنی و حرفه ای بدلیل آموزش های کاملا عملی برآن شدیم تا تجهیزات هوشمندسازی را بصورت ست های آموزشی و تابلوهای آموزشی طراحی و ساخت نماییم. کلیه عملیات طراحی، ساخت و تجهیز این تابلوها که از تمامی استانداردهای آموزشی پیروی می نمایند توسط متخصصین شرکت هوشمند سازی کاما انجام یافته است.

– ست آموزش سیستم هتلی

– ست آموزش پروتکل SBUS

– ست آموزش پروتکل KNX

– ست آموزش پروتکل ZWAVE

– ست آموزشی پرتابل برای برگزاری کارگاه ها و سمینارهای یک روزه.

۲-۳- برگزاری دوره های آموزشی. 

از سال ۹۳ برگزاری دوره های آموزشی طراح سامانه مدیریت هوشمند ساختمان و نصاب سامانه هوشمند ساختمان توسط مدرس شرکت هوشمندسازی کاما که مدرس رسمی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور نیز می باشد، در محل کارگاه هوشمندسازی آموزش فنی و حرفه ای تبریز آغاز گردیده است و تاکنون حدود 500 نفر از دانشجویان و مهندسین رشته های برق، عمران، مکانیک و معماری در این کارگاه آموزش های لازم را بصورت عملی گذرانده و پس از آزمون های عملی و تئوری موفق به اخذ مدرک معتبر فنی و حرفه ای گردیده اند. عمده کارآموزان در حدود ۴۰ درصد در سطح کارشناسی، ۱۰ درصد در سطح دکتری و ۵۰ درصد در سطح کارشناسی ارشد بوده اند. درحدود ۷۰ درصد از کارآموزان این دوره ها عضو نظام مهندسی ساختمان می باشند. در حال حاضر در صدد هستیم تا با رایزنی با نظام مهندسی استان و اتاق اصناف و گروه انرژی دانشگاه تبریز این آموزش ها را برای مخاطبین خاص و جامعه مهندسین ارائه دهیم.

۲-۴- تالیف اولین کتاب سیستم های مدیریت ساختمان. 

با برگزاری دوره های آموزشی متعدد توسط شرکت، و بدلیل اینکه منبع معتبری در مورد سیستم های مدیریت ساختمان در بازار وجود نداشت و اکثرا تدوین و یا ترجمه شده بودند ، نیاز به یک منبع آموزشی کامل و جامع هر چه بیشتر به چشم میخورد لذا برآن شدیم تا اولین کتاب سیستم های مدیریت ساختمان را تالیف نمائیم این کتاب نوشته مهندس حبیب گلی کارشناس فنی شرکت کاما و حاصل یکسال تحقیق ایشان بوده و تقریبا تمامی سر فصل های سیستم های مدیریت ساختمان را در برمی گیرد.

این کتاب در هفته پژوهش سال ۹۳ توسط معاونت محترم عمرانی استاندار و فرماندار محترم تبریز رو نمائی گردید.

۲-۵- شرکت در دوره های آموزشی.

مدرسین و کارشناسان شرکت هوشمند سازی کاما در کنار تدریس و کار فنی ، بمنظور ارتقاء دانش فنی خود همواره در دوره های آموزشی معتبر داخلی و خارجی شرکت نموده اند که این آموزش ها توسط موسسات معتبری همچون جایکا، KNX ، مرکز تربیت مربی فنی و حرفه ای، شرکت مبنا و … ارائه گردیده است.

۲-۶- شرکت در کنفرانس ها و نمایشگاه های تخصصی.

یکی از اهداف شرکت هوشمندسازی کاما حضور مستمر در کنفرانس ها و سمینارهای تخصصی جهت کسب اطلاعات و تجربیات بروز و تعامل با همکاران و متخصصین و استفاده از تجربیات آنها ست . این شرکت از سال ۹۱ هم در قالب ارائه مقالات مختلف و هم بصورت مهمان در کنفرانس های متعدد انرژی، فناوری های نوین صنعت ساختمان و سیستم های هوشمند ساختمان شرکت نهمه ساله در نمایشگاه معتبر صنعت ساختمان در منطقه،مجری اولین دوره المپیاد سراسری هوشمند سازی ساختمان.

 

۳- اجرای پروژه های هوشمند سازی

۳-۱- اخذ نمایندگی محصولات . 

این شرکت با انعقــاد قراردادهای همکاری با سایر شرکت های فعال در زمینه اتوماسیون ساختمان سعی نموده است تا گستره وسیعی از محصـولات و خدمات را در اختیار مشتریان خود- قرار دهد. ارائه سبد محصولات با کیفیت و تنوع بالا و قیمت مناسب هدف اصلی مجموعه این شرکت می باشد . این شرکت در حال حاضر نماینده انحصاری محصولات HDL در استان آذربایجانشرقی می باشد. و علاوه بر آن نماینده فروش محصولات زیر را نیز دارا می باشد:

-تجهیزات هوشمندسازی  ZENNIOاسپانیا و THIN KNX ایتالیا.

– کلیدهای لمسی پارمیس.

– دوربین های  TECHNIKSوDAHUA

– آیفون های هوشمند DNAKE.

– تجهیزات امنیتی و حفاظتیPRELLA.

– سیستمهای نورپردازی و چزاغ های LED نورنگارارس.

– قفل های هوشمند ZKT و موتورهای پرده HITECH، NORD .

۳-۲- انجام پروژه های هوشمند سازی.  

شرکت هوشمند سازی کاما در طی 6 سال فعالیت خود علاوه بر برگزاری کلاس های متعدد آموزشی و برگزاری کارگاه های مختلف هوشمند سازی در سطح استان به منظور فرهنگ سازی توانسته است پروژه های متعددی را نیز در این زمینه انجام دهد که از مهمترین آنها می شود به موارد زیر اشاره نمود:

-پروژه شوروم مرکز مهارت های پیشرفته فنی و حرفه ای تبریز.

– پروژه سالن همایش دانش دانشگاه فنی و حرفه ای منطقه یک

– ساختمان مرکزی شهرداری تبریز

– برج تجارت جهانی

– برج شهران

– هتل پالاس تبریز

– پروژه ساختمان پزشکان بیمارستان سینا.

– پروژه انبار داروئی بیمارستان سینا.

– مجتمع تجاری لیلیوم (منطقه آزاد ارس)

– موتورخانه هوشمند مرکز آموزش فنی و حرفه ای  شماره ۳ تبریز(رجائی شهر تبریز)

و …

جهت اطلاعات بیشتر در باره پروژه های انجام یافته و آدرس دقیق آنها به قسمت پروژه ها در سایت شرکت مراجعه فرمائید.